Blog użytkownika sani

Fotowoltaika

Fotowoltaika - dziedzina wiedzy oraz technologii przejmująca się zmienienianiem promieniowania słonecznego na moc elektryczną czyli inaczej tworzenie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy użyciu zjawiska fotowoltaicznego. Fotowoltaika znajduje teraz zastosowanie, mimo dość wielkich cen, w zderzeniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia stanowi poważniejsze znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest łatwo wszędzie dostępne). Głównym środkiem do realizacji ogniw fotowoltaicznych jest krzem, chociaż nie amorficzny, ale krystaliczny. Jednoogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. Ogniwa są najczęściejtworzone w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m2. Ogniwa te, przede wszystkim, są łączone w technologii kosmicznej. Ich korzyściami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tegoż są wykorzystywane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do konstrukcji i budynków, zwłaszcza tych dalekich od sieci energetycznych.Ogniwa fotowoltaiczne stosowane są również w elektronice użytkowej (kalkulatory, lampy ogrodowe, oświetlanie znaków drogowych), zasilaniu układów telemetrycznych w stacjach pomiarowo rozliczeniowych gazu ziemnego, ropy naftowej oraz energii elektrycznej, zasilanie automatyki gospodarczej i pomiarowej, a ponadto produkcji energii w pierwszych elektrowniach słonecznych. Ogniwa tego rodzaju używane są także w użytku domowym. Fotowoltaika, jako dziedzina skupiająca się produkowanie siły elektrycznej ze źródła odnawialnego, za które w krótkiej mikroskali zwykliśmy uważać Słońce, obecnie bardzo intensywnie się rozwija i należy sądzić, iż w niedalekiej przyszłości będzie coraz powszechniej wykorzystywana.

http://systemy-fotowoltaika.pl

Fotowoltaika

Fotowoltaika - partia nauki i technologii angażująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej produkowanie prądu elektrycznego z światła słonecznego przy zastosowaniu zjawiska fotowoltaicznego. Fotowoltaika znajduje teraz zastosowanie, mimo dość dużych cen, w zestawieniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch zasadniczych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia stanowi wyższe znaczenie niż ekonomia), i praktycznych (promieniowanie słoneczne jest właściwie wszędzie dostępne). Głównym środkiem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem, tylko nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedynczeogniwo jest w stanie wyprodukować prąd o mocy 1-6,97 W. Ogniwa są najczęściejtworzone w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m2.

Ogniwa te, przede wszystkim, są używane w technice kosmicznej. Ich wartościami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również wchodzić do konstrukcji i domów, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.Ogniwa fotowoltaiczne używane są również w elektronice użytkowej (kalkulatory, lampy ogrodowe, oświetlanie znaków drogowych), zasilaniu układów telemetrycznych w stacjach pomiarowo rozliczeniowych gazu ziemnego, ropy naftowej i energii elektrycznej, zasilanie automatyki ekonomicznej i pomiarowej, a także produkcji siły w początkowych elektrowniach słonecznych. Ogniwa tego rodzaju używane są ponadto w użytku domowym.

Fotowoltaika, jako dziedzina zajmująca się produkowanie energii elektrycznej ze źródła odnawialnego, za jakie w krótkiej mikroskali zwykliśmy uważać Słońce, już bardzo intensywnie się rozwija i należy przypuszczać, iż w krótkiej przyszłości będzie coraz częściej wykorzystywana.

Więcej - http://systemy-fotowoltaika.pl

Subskrybuje zawartość
cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading