11 wskazówek na zrobienie bombowej fotki zespołu – vol.1

Mimo, że muzyka ma za zadanie poruszać melodią i dźwiękami, dopracowany wizerunek kapeli może jedynie przynieść pozytywne efekty.

Dlatego też zdjęcia zespołu są bardzo ważnym elementem jego działalności. Ciekawa lub zabawna galeria może w łatwy sposób zwiększyć popularność kapeli i zachęcić fanów do powrotu na Waszą stronę w poszukiwaniu nowości. Fajne fotki są nie tylko wyśmienitą pamiątką dla członków zespołu, ale również niezastąpionym narzędziem skutecznego marketingu, wykorzystywanym przez agentów/managerów w kontaktach z mediami, organizatorami imprez, itp. Jeżeli Wasza kapela zaczęła generować pierwsze korzyści majątkowe, zapewne wolelibyście aby kariera nie cofnęła się do etapu darmowych występów. W tej sytuacji pomocne mogą okazać się zdjęcia na których widnieje szalejąca publiczność, zachwycona Waszą muzyką. Zbiór takich fotek daje obraz Waszych koncertów i pewnego rodzaju gwarancję dla organizatora, który pragnie zostać być Waszym klientem.

Internet daje niezliczone możliwości prezentacji Waszego zespołu, dlatego też powinniście zadbać o regularne dostarczanie materiału, nie tylko w postaci świeżej dawki dobrej muzyki, ale również, ciekawych i oryginalnych zdjęć.

Poniżej przedstawiam kilka porad, które mogą okazać się przydatne w trakcie budowania kolekcji zdjęć.

Image1. Przynoście aparat na każdy występ i próbę. Poproście jednego z Waszych znajomych, aby robił zdjęcia w trakcie koncertu. Jeżeli czeka Was ważniejszy/większy koncert, dobrym pomysłem może okazać się zwerbowanie dwóch fotografów. Zdjęcia z prób są wyjątkowym sposobem na pokazanie się od bardziej codziennej strony (bez scenicznych bajerów. Fani uwielbiają śledzić życie codzienne gwiazd, więc nie utrudniajcie im tego!

2. Poproście fotografa, aby nie zoomował zbyt często. Zawsze możesz edytować i odpowiednio przyciąć zdjęcie, a w dodatku masz gwarancję, że nic nie umknie oku kamery i każdy zachowa głowę na właściwym miejscu. Ten zabieg posiada dodatkowy atut, gdyż fotograf, który nie używa zooma powinien stać bliżej sceny, co daje pewność, że światło flasha do niej dotrze i na zdjęciu będzie widać więcej, niż tylko ciemne kreatury.

3. Poinformujcie innych kto zrobił zdjęcie. W szczególności, gdy fotki pstrykał przyjaciel zespołu lub ochotnik. Umieśćcie na zdjęciu imię lub pseudonim osoby, która je zrobiła lub wrzućcie tą informacje na dole galerii. Taki zabieg nie tylko jest miłym gestem z Waszej strony, ale również galeria będzie wyglądać bardziej profesjonalnie.

Image4. Przedyskutujcie z fotografem scenariusz koncertu. Jeżeli macie w swoim repertuarze numer, który za każdym razem daje kopa publiczności, a w dodatku odbywa się przy akompaniamencie błysków kolorowych świateł, choreografii i innych zabiegów stylistycznych, koniecznie poinformujcie o tym fotografa. Powiedzcie mu co powinien uchwycić aparatem!

5. Oznaczcie swój aparat. Jeżeli korzystacie z własnego sprzętu fotograficznego na koncertach, koniecznie umieśćcie na nim informację do kogo należy. W muzycznym szale nie ciężko się zdekoncentrować i zgubić cenny aparat. Trzymajcie kciuki, że wśród Waszej publiczności znajdują się sami uczciwi fani. Dodatkowo, zawsze możecie udowodnić, że to do Was należy zguba!

Dobrym pomysłem jest umieszczenie dwóch znaczników, które udowodnią kto jest właścicielem aparatu. Jeden znacznik w widocznym miejscu, drugi w ukrytym. Tym sposobem wykiwacie drobnego cwaniaczka, który postanowi usunąć widoczną informację ze sprzętu.

6. Zaproście fotografa na próbę. Tym bardziej, jeżeli nie jest profesjonalistą. Da mu to szansę na rozwinięcie swoich zdolności i Wam na poinstruowanie go, które ze zdjęć są najlepsze oraz czym powinien kierować się Wasz kolega podczas występu. Jeżeli w którejś z piosenek pojawia się choreografia lub super solówka, fotograf będzie wiedział kiedy i na czym powinien się skupić. Nic mu nie ucieknie!

Image7. Uśmiechajcie się! Fotka jest lepsza, jeżeli widnieją na niej uśmiechnięte twarze. Wasi fani oczekują rozrywki od swoich ulubieńców, więc nie wyglądajcie na nudziarzy. Wasz uśmiech z pewnością przyniesie więcej szans na koncertowanie, ponieważ organizatorzy starają się rekrutować wesołe kapele, które przekażą słuchaczom pozytywne emocje!

8. Pozujcie! Daj fotografowi szansę na zrobienie nierozmazanego zdjęcia, tym bardziej jeżeli widzisz, że to właśnie w Ciebie jest wycelowany obiektyw.

Image9. Nie zamieszczajcie złych fotek na Waszej stronie. Omińcie zdjęcia które są nieostre, zbyt jasne lub zbyt ciemne. Postarajcie się wyeliminować brzydki efekt „czerwone oko”, co można zrobić na niektórych aparatach i w wielu edytorach grafiki. Wrzucajcie jedynie zdjęcia na których eksplodujecie energią.


10. Nie publikujcie miliona zdjęć. Zaplanujcie regularne wrzucanie fotek na stronę i ograniczajcie ich ilość. Skoncentrujcie się na tych zdjęciach, które przypadły Wam i Waszym znajomym najbardziej do gustu. Nie liczcie na to, że któryś z fanów przeglądnie uważnie 50 nieciekawych zdjęć w poszukiwaniu jednego dobrego ujęcia.  

11. Eksperymentujcie i nie zapomnijcie o fanach!

Image

cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading