Ania Rusowicz śpiewa byśmy nie zapomnieli..

O dobrych czasach polskiej piosenki. O tym, że kiedyś ważniejsze od tego kto jak wygląda było to co i jak śpiewa. O czym pisze, co ma w głowie - jeśli w ogóle ma, co chce nam powiedzieć, co w nas swoją twórczością obudzić. Ale coraz częściej mamy wrażenie, że te czasy bezpowrotnie minęły. I wtedy jak za sprawą czarodziejskiej różdżki pojawia się raz na jakiś czas ktoś kto budzi w nas nadzieję, że można inaczej. We mnie taką nadzieję obudziła ostatnio Ania Rusowicz. Zaryzykuję stwierdzenie - Ani posłuchacie - Anię pokochacie.

Za sprawą Ani w cudowny sposób przeniesiecie się również w przeszłość gdy jej wybitni rodzice mama - głos Niebiesko - Czarnych oraz Wojciech Korda odnosili największe sukcesy na polskich scenach. Porównania nieuniknione - tego jednak Ania nie będzie miała nam za złe. Ewidentnie cofa się w przeszłość i bez kompleksów korzysta z tego co dali polskiej piosence jej rodzice. A troszkę starsze pokolenia pamiętają jak wiele dali.
Ania jest córką wyjątkowej piosenkarki Ady Rusowicz, która zginęła tragicznie w wypadku samochodowym 20 lat temu. Szczęśliwie odziedziczyła po niej niezwykłą urodę, piękny głos, wolnego ducha i talent do komponowania. Gdy podczas tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wyszła na scenę i zaśpiewała kilka największych przebojów swojej mamy wprawiła publiczność w osłupienie. Tego nie spodziewał się chyba nikt. Co niektórzy mieli wrażenie, iż to sama Ada swoją legendarną charyzmą zdobywa Opole.

Ania nie poprzestaje jednak tylko na legendarnych utworach Niebiesko - Czarnych. Właśnie ukazał się jej krążek "Mój big - bit". Zawiera on 6 autorskich kompozycji oraz 6 coverów z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60 i 70'.
Płyta jest silnym nawiązaniem do najbardziej twórczego okresu w muzyce lat 60' - 70', do vintage'owego brzmienia, bez elektroniki i tanich efektów, ale z nowoczesnymi aranżacjami.
W projekt zaangażowali się czołowi twórcy młodego pokolenia specjalizujący się w brzmieniach z tamtej epoki. Na płycie znajdziemy takie przeboje jak:

- "Za daleko mieszkasz miły"
- "Musisz się zakochać"
- "Nie pukaj do moich drzwi"
- "Duży błąd"

Autorski materiał Ani promuje singiel "Ślepa miłość" - świetnie radzący sobie i coraz częściej goszczący na antenach polskich rozgłośni radiowych. Klimat lat 70, rewelacyjna kompozycja i nietuzinkowy wokal - to musi robić wrażenie.

Oto spis wszystkich utworów, które znaleźć możemy na "Big - Bicie" Ani.

1. Czekałam na Ciebie tysiąc lat
2. Ja i Ty
3. Musisz się zakochać
4. Ślepa miłość
5. Babskie Gad-Anie
6. Nie pukaj do moich drzwi
7. Przyjdź
8. Duży błąd
9. Stróże świateł
10. Chciałabym
11. Za daleko mieszkasz miły
12. Opuszczony dom

Fanom dobre muzyki, lat 70 i Niebiesko - Czarnych Ania dała wyjątkowy prezent;)

cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading