DachOOFka Festival - marcowe koncerty

Chociaż powoli zbliża się do swojego finału, machina DachOOFki Festival ani na chwilę nie zwalnia tempa. Dzięki marcowym koncertom w Klubie Zaścianek - zarówno Premium, jak i eliminacyjnym - stopnieją wszystkie lody zimowo-wiosennego przełomu!

Już drugiego dnia marca w ramach DachOOFki Premium zagra Cree - zespół znany wszystkim miłośnikom polskiego blues-rocka. Wokalistą założonej w 1993 roku formacji jest Sebastian Riedel - syn Ryszarda Riedla, legendarnego frontmana zespołu Dżem. W ciągu wielu lat scenicznej kariery Cree przeszło ewolucję od marzenia kliku nastolatków do jednej z bardziej rozpoznawalnych formacji w gatunku. Krakowski koncert to propozycja dla wszystkich miłośników niebanalnych gitarowych brzmień.

Victim of Liberty to młoda formacja z Bielsko-Białej powstała w 2006 roku. Muzycy w swej twórczości odważnie łączą tak różne gatunki jak blues, rock, hip hop i dubstep. Czy taki melanż ma rację bytu? O tym będzie się mógł przekonać każdy 5 marca w Zaścianku.

9 marca będzie miał miejsce kolejny koncert Premium - tym razem sceną Zaścianka zawładną Nerwowe Wakacje oraz Łagodna Pianka. Nerwowe Wakacje to projekt muzyków uznanych na polskiej scenie alternatywnej (Jacka Szabrańskiego z The Car Is On Fire oraz Michała Szturomskiego z Afro Kolektyw) w którym podejmują twórczy dialog z tradycją polskiej piosenki. Łagodna Pianka to natomiast zwycięzcy poprzedniej edycji DachOOFki. Podkarpacka formacja towarzyszyła Strachom na Lachy podczas jesiennej trasy tego zespołu i obecnie nagrywa debiutancki materiał.

Sukces Łagodnej Pianki ma szansę powtórzyć zespół z nieco innej bajki - Portland Rum Riot, który wystąpi w ramach Eliminacji 12 marca. Muzyka kapeli to wypadkowa fascynacji muzycznych wszystkich jej członków: nie braknie zatem gitarowej mocy ani melodyjnego wokalu.

16 marca scenę Zaścianka opanuje rzeszowski Jesus Chrysler Suicide. Założona w 1991 roku grupa zdobyła uznanie fanów umiejętnym łączeniem elementów metalu i grunge’u w absurdalnym sosie czarnego humoru. Krakowski koncert będzie wyjątkowy: będzie pierwszym po zmianach w składzie formacji. W Zaścianku zaprezentowany zostanie również premierowy materiał. Występ JSC w ramach
DachOOFki Premium poprzedzą koncerty Tourette oraz Noname.

W kolejnym marcowym koncercie eliminacyjnym wystąpi kapela o buńczucznej nazwie Hańba!. Kwartet ten tworzy swoiste „political fiction” w wersji muzycznej - ich muzyka to próba odpowiedzi na pytanie, jak wyglądałby punk, gdyby powstał w międzywojennej Polsce... Kapela podwórkowa z pazurem? Czemu nie - już 19 marca w Zaścianku!

26 marca o uznanie zgromadzonej w Zaścianku publiczności zawalczy Salvation - formacja powstała w 2011 roku. Muzyka grupy nawiązuje do klasyki heavy metalu: nie zabraknie drapieżnych riffów i energicznej sekcji rytmicznej!

Szczegóły na temat koncertów na www.klubzascianek.pl

cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading