Ifi Ude - głos rodem z Afryki podbija Polskę!

Polsat przyzwyczaił nas, iż w każdej edycji show "Must be the music. Tylko muzyka" poza coverami czy 10 letnimi dziewczynkami śpiewającymi "Małgośkę" natrafić możemy na prawdziwe muzyczne perełki. I ta edycja chyba nas nie zawiedzie skoro już w pierwszym odcinku rzuciła nam się w oczy urocza wokalistka o nigeryjskich korzeniach. Jej występ spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem zarówno jury jak i zgromadzonej na castingach publiczności. Lubimy odkrywać nowe rejony więc coby nas nie wyprzedzono przedstawiamy póki nie będzie za późno - Ifi Ude!

Ifi przyszła na świat w 1986 roku w Enugu w Nigerii, w plemieniu Ibo. W wieku 3,5 lat wyjechała do Polski, skąd pochodzi jej mama i ten powrót zdecydowanie odmienił jej losy. Swoje dzieciństwo spędziła w Opolu dzieląc czas między szkołę muzyczną, teatr, a nawet lekkoatletykę. Na poważnie jej muzyczna historia zaczęła się w opolskiej siedzibie radia gdzie trafiła na jam session i odważnie skorzystała z możliwości scenicznego debiutu. Potem były różne zespoły: w Opolu (Funkcjonalni, Funkygor), Krakowie (City) i w Warszawie (Szekspir, Hormonogram). Od 2005 roku mieszka w Warszawie, gdzie ukończyła kulturoznawstwo na UW i porzuciła studia psychologiczne na rzecz muzyki.
Ifi jest kompozytorką, producentką, autorką tekstów i wokalistką. Jak sama mówi porusza się po wielu gatunkach muzycznych, od hipnotyzującego i mocnego transu po egzystencjonalny minimalizm. Odważnie sięga po elektronikę, którą łączy z szeroką gamą instrumentów akustycznych. Śpiewa po angielsku, polsku i w ibo, subtelnie łącząc ludyczną śpiewność z ciężkimi brzmieniami d&b. Współpracuje z wieloma polskimi muzykami i producentami.

Ifi i jej zespół Long Long na żywo:

Z ciekawostek Ifi jest wegetarianką, a dla fanów dalekich podróży i egzotyki pisze rewelacyjne felietony ze swoich wypraw do Nigerii:

http://kontynent-warszawa.pl/?d=content&typ=6&fautor=55

Wesprzeć Ifi w polsatowskim show możecie tutaj:
https://apps.facebook.com/must-be-the-music/

A śledzić jej muzyczny dorobek tutaj:

https://www.facebook.com/pages/Ifi-Ude/236519836394513?ref=ts

cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading