A ja wolę moją mamę...

Prawdopodobnie jedno z pierwszych słów jakie wypowiadamy, najpewniej jedno z tych wymawianych z największą miłością. Nie jest zaskoczeniem fakt, iż to samo słowo gości w tysiącach utworów na całym świecie. Dziś Mamy obchodzą swoje święto więc korzystając z okazji przypominamy kilka z nich. Hity z pierwszych stron gazet i ukryte głeboko na płytach perełki.. Mama w piosence...

Jedna z najpiękniejszych polskich piosenek, jedna z najsłynniejszych polskich piosenkarek. W latach 60 Violetta Villas zachwyciła utworem "Do Ciebie mamo". Mimo, iż zmarła kilka miesięcy temu wokalistka ma na koncie setki prawdziwych hitów to właśnie ten utwór wywindowała na pozycję lidera w rankingu swojej twórczości.

Dekadę później jeden z najlepszych polskich wokalistów w latach 70 Waldemar Kocoń zachwycił pięknym utworem "Uśmiechnij się mamo":

Nie każdy pamięta, iż swoją ogromną karierę Czesław Niemen rozpoczynał w zespole Niebiesko Czarni. I to właśnie z nimi wylansował humorystyczny apel do mamy "Mamo nasza mamo" rozpoczynający się słowami:

Mamo, nasza mamo

Mamo, mamo, mamo, mamo,
mamo, mamo, mamo, mamo,

Mamo, nasza mamo, nasza droga mamo,
nie bądź na nas taka zła
że nasze dziewczyny, że nasze dziewczyny,
że kochamy je aż tak.

Ten utwór zna każdy. Nawet najbardziej obojętny na tematykę historii polskiej piosenki nie jest w stanie przejść obok niego obojętnie. Hymn i sztandarowy utwór Dzemu "List do M":

Majka Jeżowska to już symbol dziecięcej piosenki. Od kilkudziesięciu lat zaraża najmłodszych dobrą nutką, u dorosłych budząc uśmiech tęsknoty za tym co minęło. W szalonych latach 80 wylansowała przebój, który aż po dzień dzisiejszy nie doczekał się kontunuatora. Doczekał się za to milionów wiernych fanów, którzy dorstali razem z "A ja wolę moją mamę":

Swiatowy rynek muzyczny zna pewnie setki utworów z mamą w roli głównej. Jeden z najwybitniejszych i najbardziej lubianych tenorów świata Luciano Pavarotti wyśpiewał też jedną z najpiękniejszych i najczęściej przytaczanych pieśni o matce "Mamma":

O młodszych słuchaczy zadbały szalone dziewczyny z lat 90. Spice girls wylansowały kilkanaście hitów, które raz po raz umieszczały na szczytach list przebojów. Jednym z nich była ich słynna "Mama". Dodatkowo dziewczynom w teledysku towarzyszyły ich własne mamy dumnie trzymające zdjęcia słynnych córek:

Barbara Kelly nie doczekała czasów gdy jej dzieci gromadziły na koncertach milionową publiczność, były powodem prawdziwej kellymanni, która obiegła całą Europę, a "An Angel" nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów przez kilka miesięcy. To właśnie jej słynna rodzinka Kellych dedykowała kilka utworów, w tym ten najważniejszy:

Nie każdy z nas może podarować swojej mamie jej własną piosenkę, ale napewno mamy w czym wybierać:)

cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading