Męskie Granie 2012

Poznaliśmy listę artystów, którzy w tym roku zaprezentują się na III edycji Męskiego Grania.

 

 

 

Męskie Granie czyli wielka ogólnopolska trasa koncertowa z udziałem zarówno muzyków solowych, zespołów jak i twórców sztuk wizualnych po raz pierwszy ruszyła w 2010 i osiągnęła niemały sukces artystyczny oraz komercyjny. Motywem przewodnim był utwór „Wszyscy muzycy to wojownicy” który przez długie tygodnie znajdował się w czołówce listy przebojów III Programu Polskiego Radia. W 2011 odbyła się kolejna edycja która powtórzyła sukces pierwszej. Teraz pora na trzecią odsłonę!

W tym roku nastąpi kilka poważnych zmian w porównaniu do lat poprzednich. Najważniejszą z nich jest niewątpliwie zmiana dyrektora artystycznego. Na czele Męskiego Grania, Anno Domini 2012, stanie… kobieta. Katarzyna Nosowska, wszystkim dobrze znana wokalistka grupy Hey, zastąpi Wojciecha Waglewskiego.

Choć zmienił się dyrektor, to główne założenie festiwalu, czyli konfrontacja najróżniejszych muzycznych stylów na jednej scenie, pozostanie bez zmian. Wystarczy spojrzeć na listę artystów którzy zagrają w tym roku. Dla fanów dobrego polskiego metalowego grania wystąpi Acid Drinkers, dla fanów jazzu Leszek Możdżer, dla funkowców Łąki Łan, dla punkowców legenda, polskiej sceny – Dezerter, wielbicieli dobrego hip hopu, na pewno nie zawiedzie Adam Ostrowski czyli OSTR którego wspomoże grupa Tabasko. Jak widać każdy dosłownie z innej beczki. Ponadto, na żywo będzie można zobaczyć jeszcze takie grupy jak Natu Kozmic Blues, Raz Dwa Trzy i Spitfire Kari Amirian, Kamp!, Grabek, Czesław Śpiewa, Julia Marcell, Tomasz Stańko, Kury, Kazik Na Żywo, Łona Weber & the Pimps, Mitch&Mitch.

 

Oto szczegółowa rozpiska koncertów Męskie Granie 2012:
 
Warszawa, Koneser - 14 lipca
Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego - 21 lipca
Gdańsk, Ołowianka - 28 lipca
Poznań, Stara Gazownia - 4 sierpnia
Wrocław, Browar Mieszczański - 11 sierpnia
Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem - 1 września
 
 
Bilety do nabycia dostępne są na:
meskiegranie.pl, eventim.pl, a także w salonach Empik oraz wszystkich punktach sprzedaży Eventim.
cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading