Muzyczny alfabet Overcolored!!

Pasja, szczerość, emocje, profesjonalizm, wiara w siebie i w swoją twórczość, wierność temu w co się kiedyś uwierzyło, radość z każdej sekundy na scenie. Pobożne życzenie przeciętnego słuchacza, który zalany falą tandety, sztucznośći i przekonania, iż artystą może być dziś każdy powoli, acz skutecznie traci wiarę w sztukę? Niekoniecznie! Gdybym tworzyła ranking kapel, które pod stwierdzeniem " gram bo to moje życie" podpisałyby się w ciemno, krakowskie Overcolored byłoby w czołówce. Na ranking po zimie brak mi jeszcze energii, ale mam jej wystarczająco by ten zespół polecić każdemu!

O jak odwaga!
Bo to ona wciąż jeszcze charakteryzuje ludzi wiernie stojacych po stronie muzyki dobrej, szczerej, dzielnie opierającej się zmieniającym się co kwartał gustom. I czy to tylko moje odczucie, że każda nuta Overcolored kryje za sobą historię?
V jak wokal!
A ten wart jest uwagi. Że dobry - tak to nawet laik stwierdzi już po jednej wyśpiewanej nucie. Profesjonalny, mocny, wyszkolony. Tylko tu jest coś jeszcze - prawda. Za mikrofonem w Overcolored stoi Kasia Malenda - znana krakowska wokalistka udzielająca się dotychczas choćby w takich projektach jak Energy Drink czy Smoke Da Crack Off. W zaskakująco odmiennych muzycznych klimatach Overcolored czuje się jak ryba w wodzie. Gdy śpiewa - ja jej ufam.
E jak emocje!
A od nich w tej muzyce aż kipi! I co najcenniejsze pewnie każdy z nas odnajdzie w niej te sobie najbliższe. Strach i Odwaga. Wiara i Zwątpienie. Miłość i Nienawiść. Radość i Smutek. "Corvus Corone Cornix" - tytułowy utwór z pierwszej EP-ki zespołu i mój zdecydowany instrumentalny faworyt to dla mnie niezmiennie rzecz o miłości.
R jak radość!
Z grania, z bycia na scenie, z tworzenia! Koncerty Overcolored ta radość charakteryzuje najmocniej. A w ludziach, którzy na scenach całego kraju spędzili już dobrych kilka lat jej niezmienność zachwyca najmocniej.
C jak chłopcy!
Tych w zespole mamy trzech. Znani z kilku muzycznych projektów jak krakowskie The 30th of July czy George Fahrenheit. Piotr Mierzwa, Jakub Leśniak i Marcin Machowski Overcolored założyli w marcu 2010 roku i początkowo funkcjonowali jako trio. Overcolored instrumentalne intryguje jeszcze mocniej bo to czego nie oddadzą słowa i nie odda wokal mówi nam tylko muzyka. A mówi dużo..
O jak opowieść!
Każdy z utworów to dla mnie opowieść. Długie i przestrzenne kompozycje, pełne nieoczekiwanych zwrotów, połamane i nieoczywiste. Oczywistym jest więc fakt, iż zapewne nie odkryjemy co muzycy mieli na myśli pisząc każdą z nich. Ale w tym właśnie tkwi ich wartość. Gdy każdy z nas może tą opowieść napisać sam. Od początku do końca.
L jak live!
Że live dają radę nie musicie wierzyć mi na słowo. Już w najbliższy piątek w Sosnowcu będzie można posłuchać zespołu u boku The Animators. A w czwartek 29 marca wystąpią w krakowskiej Antycafe! W związku z koncertem obiecany konkurs:)
O jak opinie!
Póki co zespół zbiera tylko te pozytywne. Sporo recenzji płynie do muzyków zza naszych granic. Warto to zmienić stąd wspólna propozycja zespołu i rockmyband.pl:
Wejdź na profil zespołu i posłuchaj ich debiutanckiej EP - ki!! Polub profil Overcolored i jesli jeszcze tego nie zrobiłeś - rockmyband.pl. Stwórz swoją własną recenzję - nie ogranicza Cię nic! Długość, szerokość, rozpietość i zasięg:) Styl, pomysł, sposób, zamysł:) Niech będzie tak kolorowo i z wyobraźnią jak kolorowa jest ich muzyka! Zespół sam wybierze zwycieską recenzję, laureata zaprosi na krakowski koncert i obdaruje wspomnianą EP - ką;) Z pozostałych prac zespół wybierze kilka najlepszych i również obdaruje płytkami:)Dodatkowo zostaną one opublikowane na profilu zespołu, naszym rockmybandowym profilu oraz stronie www.rockmyband.pl!
Na Wasze prace czekamy pod adresem: gabimore@interia.pl
Czasu do koncertu sporo - liczymy na Waszą pomysłowość!
R jak ramy!
Tych nie znajdziemy. Ta muzyka nie ma ram. Jeśli więc szukasz w dźwiekach przestrzeni, wolności i braku granic Overcolored da Ci to z nawiązką!
E jak energia!
Dobra! Nawet jeśli momentami bywa mroczniej i niepokojąco. Nie powinny Was też przerazić długie, zaplątane kompozycje, spokojniejsze momenty - w tej muzyce nie ma miejsca na monotonię. Jest energia, na żywo dodatkowo mocno zarażająca!
D jak droga!
Znając polską scenę muzyczną pewnie będzie wyboista! Ale ich muzyka bywa tej drogi metaforą. Góra - dół, woda i ląd, w prawo i w lewo! Czymże więc byłaby dla nich ich własna muzyczna podróż gdyby czasem nie było trudniej i pod górkę:) Rockmyband.pl czuje, iż droga przed zespołem długa i usłana sukcesami. I mocno trzyma kciuki.

https://www.facebook.com/Overcolored

cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading