NAO - Deprywacja (nie tylko) sensoryczna

W lipcu tego roku na sklepowych półkach ukazał się pierwszy, studyjny album rockowo-alternatywnej grupy NAO. Mogło by się wydawać, że debiutanckie płyty są często niedopracowanym materiałem średniej jakości… ‘Deprywacja sensoryczna’ w 100% obala to stwierdzenie.

Warszawska formacja NAO rozpoczęła swoją działalność w roku 2006, jako eksperymentalny projekt instrumentalny, który po roku działalności rozszerzony został o damski wokal. Pomimo wydania kilku płyt demo nie udało się stworzyć oficjalnego, studyjnego albumu. Z biegiem czasu zespół zdobywał co raz więcej fanów i wyruszał w trasy koncertowe z polskimi oraz zagranicznymi zespołami (np. Tides from Nebula [PL], And So I Watch You From Afar [IRL] Crippled Black Phoenix [GB]). Rok 2011 okazał się przełomowym i pozwolił na wydanie debiutanckiej, studyjnej płyty.

Album ‘Deprywacja sensoryczna’ to podsumowanie wcześniejszej działalności NAO. Muzyka tworzona przez grupę balansuje na krawędzi post-rocka i alternatywy pozwalając słuchaczowi na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości. Szerokie spektrum barw kreowanych przez Edytę Glińską – wokalistę grupy – idealnie komponuje się zarówno z gitarowym akompaniamentem tworzonym przez Wojciecha Śmierzyńskiego oraz Łukasza Pasternaka jak i perkusyjnymi popisami Grzegorza Maksymiuka.

Zbigniew Hołdys w ten oto sposób podsumował twórczość NAO:
„Niekomercyjny, niezwykle pięknie, szlachetnie grający zespół artystyczny z gatunku Sigur Ros, Bjork albo Ricka Wakemana z przed lat, (…) ocierający się o Pink Floyd, ale z przepięknie bawiącą się głosem wokalistką. Zespół wielowymiarowy”.

Do końca listopada istnieje możliwość wysłuchania NAO na żywo, podczas trasy koncertowej współtworzonej m.in. z Tides from Nebula, Eleventh Horison i Obscure Sphinx.

Warto posłuchać:

NAO - Śladami królika by NAOtheband

NAO - Konwalia by NAOtheband

Więcej informacji na temat działalności NAO uzyskać można na oficjalnej stronie internetowej: http://naotheband.pl

cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading