Nowohucki Nohucki!!

Kiedyś Nowa Huta szczyciła się rozległą Aleją Róż i Restauracją STYLOWA do dziś będącą jej symbolem. Jeszcze kilkanaście lat temu straciła niestety na popularności i niesłusznie kojarzona była tylko z zakapturzonymi "karkami" namiętnie szukającymi zaczepki. Ostatnie lata przyniosły na szczęście coraz więcej ciepłych słów pod adresem legendarnej części Krakowa. Teatr Łaźnia Nowa, klub KOMBINATOR, Muzeum PRL - u to tylko nieliczne miejsca gdzie coraz więcej się dzieje - w sztuce, kulturze, muzyce. Doskonałym ambasadorem Nowej Huty od kilku lat wydaje się być zespół Nohucki - niezwykle barwny element na muzycznej mapie Polski.

Nohucki gra Cyberpunk. Tak przynajmniej najczęściej określa się ich muzykę. To co ich wyróżnia to zaskakujący pomysł na siebie - na swoją twórczość, koncerty, stylizacje. Skład ten doskonale radzi sobie grając live. Wybierając się na ich koncert w ciemno spodziewać się możemy nie tylko elektroniki na wysokim poziomie z towarzyszeniem żywych instrumentów, ale również cyberpunkowych wizualizacji. Męska część publiczności zapewne nie będzie mogła oderwać wzroku od dwóch pięknych zawodowych tancerek przenoszących widza w świat niesprecyzowanych, pokręconych ruchów. Koncerty Nohuckiego to cyberbajka. Na te kilkadziesiąt minut widz zapomina gdzie jest i skąd przyszedł - niesamowite jak w ciągu zaledwie kilku minut przeniesiony zostaje w totalnie sobie odległy cyberświat. Wokalnie zespół wspomaga "śpiewający android Lucy" - jedna z tancerek.

Trzon zespołu stanowią Bzyk i Piotr Wróbel. Bzyk będący kompozytorem i producentem sam mówi o sobie, iż jest uzależnionym od muzyki wielbicielem Nowej Huty. Dużo przeszedł, dużo widział i nie ma zamiaru tego ukrywać. Wychowany przez ulicę wie co znaczy pić, ćpać i dotykać dna. Może dlatego gdy stoi na scenie widz mu wierzy, w każde jego słowo, w każdy jego gest. Szczerość to bez wątpienia kolejna mocna strona tego zespołu. Piotr Wróbel - wokalista i lider zespołu Akurat o wszechstronnych horyzontach muzycznych jest również poetą i ekologiem. Fuzja tych dwóch osobowości to filar Nohuckiego - mocny filar z góry skazany na sukces.
Masowemu odbiorcy Nohucki powinien być już kojarzony za sprawą singla "A ja lecę" granego coraz częściej przez stacje radiowe i telewizyjne.

Klip ten promował świeży krążek zespołu z 2011 roku "No hucki". Z czystym sumieniem zapraszamy na koncerty Nohuckiego. Wszystkie terminy znaleźć można na stronie internetowej zespołu:

http://www.nohucki.pl/#/koncerty

Obecnie zespół Nohucki walczy w konkursie, w którym nagrodą jest możliwość występu na Electronic Beats Festival u boku m.in Groove Armada. Każdy kto chce pomóc zespołowi i jednocześnie wygrać cenną nagrodę może oddać swój głos na stronie:

http://www.t-mobile-music.pl/electronic-beats-festival,strona,1.html

Nagrody dla głosujących to możliwość występu w teledysku, kawa, herbata z zespołem lub wejściówka na koncert Nohuckiego. Fanom Nowej Huty i Nohuckiego taka szansa chyba nie może przejść obok nosa:)

cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading