Tres.b - bardzo b, bardzo surowo i bardzo dobrze!!

Tres.b - z języka francuskiego bardzo. b to odnośnik do muzyki klasy B - muzyki surowej, nieoszlifowanej, prostej. W przypadku Tres.b rewelacyjnej polsko-euopejsko-amerykańskiej kapeli również muzyki dobrej, zaskakującej i dzielnie trzymającej narzucony sobie poziom.

Zespół, który rozpoczął swoją działalność coverem PJ Harvey „Who the fuck” w duńskiej szkole muzycznej, ze swoim międzynarodowym pochodzeniem czuje się dobrze także na scenach innych krajów. Grupa składa się z Polki Misi Furtak grającej również na basie i dwóch muzyków o europejsko-amerykańskich korzeniach - Oliviera Heima oraz Toma Pettita. Tak jak zadebiutowali w dobrym, mocnym stylu tak i od samego początku zbierają tylko i wyłącznie ciepłe i pozytywne opinie. Angelika Kucińska („Machina”, „Hiro”) o wokalistce Tres.b pisze: „charyzmatyczna, piekielnie zdolna polska dziewczyna na emigracji”. Z kolei holenderski magazyn OOR, o debiutanckiej Ep'ce zespołu z 2006 roku: „Neon Chameleon" nie nudzi ani przez moment i rozbudza apetyt na nowy materiał”. Misię coraz częściej sytuuje się gdzieś pomiędzy Bjork a P.J Harvey, a te artystki to zdecydowanie najwyższa wokalna półka.
Tres.b z założenia gra indie rocka, aczkolwiek muzycy nie ukrywają swoich słabości do dobrego popu czy dream popu. Mają na swoim koncie dwa krążki. Pierwszy z 2007 roku "Scylla and Charybdys" promował rewelacyjny singiel "Ola".

Trzy lata później na rynku ukazał się "The Other Hand". Finalnego szlifu nadawał mu w swym nowojorskim studio nadworny producent Nicka Cave'a - Victor Van Vugt, znany ze współpracy z the Bad Seeds, P.J Harvey, Beth Orton i Athlete. Tres.b można było wielokrotnie zobaczyć w Polsce m.in. na głównej scenie OFF Festiwalu, supportowali również zespół HEY. Misia śpiewała m.in. na składance „Wyspiański Wyzwala” (z Dr.No) czy na ostatniej płycie Bajzla. Mają za sobą ponad 100 występów na scenach całej Europy i cieszą się opinią doskonałego zespołu koncertowego. Muzycy swoich fanów mają nie tylko pośród słuchaczy. Co ważne bo rzadkie rozpieszcza ich również krytyka. Uhonorowani zostali choćby polską nagrodą Akademii Fonograficznej Fryderyk w kategorii najlepszy debiut 2010 roku.

Tres. b - jeszcze niedawno dobrze rokujący debiut, dziś z każdym dniem coraz mocniej zasługujący na miano najwyższej półki indie rocka, nie tylko polskiej, ale międzynarodowej sceny!!

cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading