Weź udział w Festivalu DachOOFka!

Zagraj na scenie lub przyjdź na koncerty posłuchać dobrej muzyki! Krakowski Festival DachOOFka wyróżnia się spośród innych specyficzną formuła i długością trwania.

Zagraj na scenie lub przyjdź na koncerty posłuchać dobrej muzyki! Krakowski Festival DachOOFka wyróżnia się spośród innych specyficzną formuła i długością trwania. Przegląd rozpoczyna się w październiku i kończy plenerowym, finałowym koncertem pod koniec kwietnia (podczas ubiegłej edycji zespoły występowały na dachu akademika w centrum Miasteczka Studenckiego AGH). Łącznie daje to siedem miesięcy artystycznej rywalizacji. Miejscem DachOOFkowych zmagań jest krakowski klub Zaścianek, zasługujący na miano legendarnego. W tym klubie swoje pierwsze sceniczne kroki stawiały czołowe zespoły polskiego rocka, takie jak Ira, Lombard czy Coma. Tam także Rysiek Riedel zagrał swój ostatni koncert w życiu.

Masz zespół muzyczny – zagraj na DachOOFce!

DachOOFka Festival jest przedsięwzięciem skierowanym do młodych obiecujących zespołów, które spełniają trzy warunki. Pierwszym z nich jest obecność chociaż jednego studenta w składzie formacji, drugim brak kontraktu z wydawnictwem lub wytwórnią muzyczną, trzecim zaś brak profesjonalnie nagranej i wydanej płyty. Dzięki tym ograniczeniom organizatorzy mają pewność, że ich działania służą promocji zespołów którym dotychczas zabrakło medialnej siły przebicia.

Festiwal składa się z dwóch etapów. Pierwszym są trwające od października do kwietnia koncerty eliminacyjne odbywające się w każdy wtorek w klubie Zaścianek. Co tydzień jeden z zakwalifikowanych wcześniej zespołów stara się zagrać jak najlepszy, przynajmniej godzinny koncert, aby porwać publiczność i przekonać do siebie jurorów. Co bardzo ważne dla publiczności - wstęp na każdy koncert eliminacyjny jest zupełnie darmowy.

11 grudnia podczas kolejnego wtorkowego koncertu eliminacyjnego usłyszymy formację Ebola Cereal. Ten katowicki kwartet działa od 2007 roku, na swoim koncie ma udział w wielu przeglądach i festiwalach, reprezentuje zaś rocka melodyjnego lecz niestroniącego od ostrzejszych riffów.

Finał gramy na dachu!

Drugim etapem DachOOFki jest kwietniowy finał festiwalu. Na specjalnej DachOOFkowej scenie pięć najlepszych zdaniem jurorów kapel rywalizuje o statuetkę Złotej DachOOFki, a tym samym miano najlepszego zespołu edycji. Podczas ubiegłorocznej edycji finałowa scena rozstawiona była na dachu akademika w centrum Miasteczka Studenckiego AGH w Krakowie, dwa lata wcześniej – na dachu autobusu Red Bull Tourbus.

Sobotnie koncerty Premium.

DachOOFka Festival to nie tylko zmagania konkursowe! W soboty w Klubie Zaścianek w ramach koncertów z cyklu DachOOFka Premium występują zespoły już zauważone, docenione, mogące stanowić inspirację dla młodszych kolegów po fachu. W ramach koncertów Premium na scenie Zaścianka występowały m.in. Normalsi, Totentanz, Agressiva69, Snowman, The Bill i wiele innych. 8 grudnia, będzie miał miejsce ostatni tegoroczny koncert Premium. Wystąpi wówczas zespół CETI założony przez wokalistę Grzegorza Kupczyka znanego głównie z formacji Turbo.

Odwiedź stronę DachOOFki!

Najnowsze informacje dotyczące DachOOFkowych koncertów można zawsze znaleźć na stronie www.dachoofka.pl. Tam również znajduje się formularz rejestracyjny dla zespołów zainteresowanych wzięciem udziału w festiwalu.

cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading