RockMyBlog

Koncert na dachu podczas Finału DachOOFki!

Trwające od ponad pół roku zmagania 5 edycji DachOOFka Festival zbliżają się ku swojemu finałowi, który jak zawsze odbędzie się z należytym rozmachem. Znamy już zespoły, które rywalizować będą o miano Laureata tej edycji oraz gwiazdy, które uświetnią finałowy wieczór.

DachOOFka Festival - marcowe koncerty

Chociaż powoli zbliża się do swojego finału, machina DachOOFki Festival ani na chwilę nie zwalnia tempa. Dzięki marcowym koncertom w Klubie Zaścianek - zarówno Premium, jak i eliminacyjnym - stopnieją wszystkie lody zimowo-wiosennego przełomu!

Styczniowe koncerty DachOOFka Festiwal!

DachOOFka Festival to przegląd młodych, interesujących kapel o zupełnie nietypowej formule.

Weź udział w Festivalu DachOOFka!

Zagraj na scenie lub przyjdź na koncerty posłuchać dobrej muzyki! Krakowski Festival DachOOFka wyróżnia się spośród innych specyficzną formuła i długością trwania.

Parę słów o... kawałkach J. Hendrixa

Jimi Hendrix (1942-1970) już za życia nosił miano największego gitarowego wymiatacza pod słońcem. Jest autorem wielu niezapomnianych kawałków. Poniżej garść ciekawostek na temat jego twórczości z grupą Experience.

Parę słów o... Another One Bites The Dust

Funkowo-rockowy kawałek, numer 3. na albumie The Game z 1980 roku grupy Queen, został w całości napisany przez basistę grupy – Johna Deacona. Zespół na początku nie traktował utworu jako kandydata na singla, jednak pewien oddany fan grupy po wysłuchaniu utworu był wniebowzięty i bardzo mocno przekonywał członków zespołu by Another One Bites The Dust znalazł się na 7 calowym winylu. Tym fanem był Michael Jackson.

parę słów o... (I Can't Get No) Satisfaction

Krótki artykuł o kawałku sprzed 47 lat - The Rolling Stones i utwór Satisfaction

My Dying Bride - muzyczny skok w bok

W pierwszej połowie 2011 roku grupa My Dying Bride zaliczana nieoficjalnie do grona „Wielkiej trójki” brytyjskich zespołów doom metalowych ‘popełniła’ album, który w sporej mierze podzielił wieloletnich fanów na dwa przeciwstawne obozy. Aby to uzasadnić, nakreślić należy historię i genezę tego zespołu.

parę słów o... 'Communication Breakdown' grupy Led Zeppelin

Utwór brytyjskiej grupy Led Zeppelin został wydany w październiku 1969 roku jako strona B singla „Good Times, Bad Times”, kawałek znalazł się również na pierwszej płycie zespołu.

Duet niemal jak armia, czyli parę zdań o Seven Nation Army zespołu The White Stripes

Białe Paski w świadomości przeciętnego zjadacza chleba pojawiły się gdzieś na przełomie kwietnia i maja 2003. Wtedy to grupa wydała singiel Seven Nation Army z świetnie przyjętej, zarówno przez słuchaczy jak i krytyków, czwartej studyjnej płyty Elephant.

Startuje radio RockMyBand!

30 września rusza internetowe radio przeznaczone dla młodych i zdolnych zespołów reprezentujących dowolny gatunek muzyczny. Każdy z Was będzie miał szansę zaprezentować własną kapelę na falach radia RockMyBand.

Wciąż żywy kawałek – parę słów o ‘Alive’ grupy Pearl Jam

Na początek mały rys historii… Otóż pewnego chłodnego dnia 1990 roku, gitarzysta Stone Gossard napisał muzykę do kawałka który nazwał 'Dollar Short'. Działo się to jeszcze w czasach gdy razem z basistą Jeff'em Ament'em grali w swojej pierwszej poważnej kapeli, Mother Love Bone.

Osprzęt pana Tomka

Tom Morello (RATM, Audioslave, Street Sweeper Social Club) to jeden z najoryginalniejszych gitarzystów ostatnich dwudziestu lat. Jego styl to połączenie niesamowitej techniki, oldskoolowego funku, punkowej energii oraz kilku gitarowych efektów dzięki którym w swojej macierzystej kapeli – Rage Against The Machine - jest niemal DJ-em. Rzućmy okiem na sprzęt którego używa podczas pracy w studiu oraz grając na koncertach.

Metalowi dyplomaci

Urzędnicy państwowi powinni posiadać rozległą wiedzę o kulturze swego kraju oraz jego głównych towarach eksportowych. Nie ważne, czy mowa o samochodach, drewnianych meblach czy muzyce z gatunku black oraz death metal. Norweski dyplomata musi znać się na wszystkim!

11 wskazówek na zrobienie bombowej fotki zespołu – vol.1

Mimo, że muzyka ma za zadanie poruszać melodią i dźwiękami, dopracowany wizerunek kapeli może jedynie przynieść pozytywne efekty.

Jak stworzyć kapelę w 12 krokach?

Tworzenie zespołu od podstaw może być przyjemnym, ale także skomplikowanym procesem.

Cenne wskazówki na promocjamuzyczna.com

W wyniku atrtystycznej furii stworzyłeś kawał dobrej muzyki? Przebierasz nogami i nie możesz doczekać się dotarcia ze swoją twórczością do rzeszy nowych fanów? Twoim problem jest brak pomysłów na promocje?

21 pomysłów na promocję zespołu – I

Przedstawiamy pierwszy artykuł z cyklu 21 pomysłów na promocję zespołu:
Subskrybuje zawartość
cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading