ForePoint

10
Twoja ocena: Nic Średnia: 10 (1 głos)
Informacje podstawowe
Gatunki muzyczne: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Województwo: 
Miejscowość: 
Chorzów/Piekary Śląskie/Świętochłowice
Opis

Lato 2011. Dwójka przyjaciół z Chorzowa wśród oparów kawy i w atmosferze niezadowolenia ze składu zespołu, postanawia zaprosić do współpracy piekarskiego gitarzystę, którego poznali przez zrządzenie losu, wysyłając maila w odpowiedzi na ogłoszenie na jednym z portali muzycznych.

Po paru próbach owocnej pracy zespół decyduje się na odejście od konwencji instrumentalnej i zaproszenie do zespołu wokalisty. W ten sposób uformowała się stabilna grupa: Baran - perkusja, Aleksiej - gitara ambientowa, Redi - gitara rytmiczna, Sev – wokal. Przez pół roku pod nazwą Sculpture trwały przygotowania materiału na pierwszy koncert. Zmiana składu, a przede wszystkim treści muzycznej, pociągnęła za sobą także zmianę nazwy. Po wielu ciężkich rozmowach i przemyśleniach, stanęło na FOREPOINT.

Pierwszy koncert zagrali w grudniu 2011 w chorzowskim Starym Porcie przed zespołem Maigra. Kolejny koncert odbył się w ramach finału WOŚP w chorzowskiej Leśniczówce.

Po drugim koncercie nastąpiła krótka przerwa w koncertowaniu spowodowana "zmianami" w składzie. Sev w ramach eksperymentu objął funkcję basisty, co niemalże natychmiastowo, spotkało się z aprobatą pozostałych członków zespołu i uzupełniło muzykę o brakujący element.

3. marca odbył się kolejny koncert - już drugi z zaprzyjaźnioną kapelą Psychotic Violence, w katowickim Źródle.

Forepoint nie zatrzymuje się i chce się podzielić swoją muzyką z jak największą publicznością...

Kontakt
cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading