ISCARIOTA

10
Twoja ocena: Nic Średnia: 10 (1 głos)
Informacje podstawowe
Gatunki muzyczne: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Województwo: 
Miejscowość: 
Sosnowiec
Opis

ISCARIOTA

Zespół powstał w 1990r. z inicjatywy Piotra Piecaka i Dominika Durlika pod nazwą Blasphemer. Ówczesny skład to: Rafał Włoszczowski (voc), Artur Wartak (bass), Krakus (git.), Dominik Durlik (git.) i Piotr Piecak (drums). Zespół w tym składzie zagrał kilka lokalnych koncertów, po czym jego szeregi opuścił Artur Wartak, Krakus oraz Rafał Włoszczowski zabierając nazwę Blasphemer.
Nie mając wyboru Dominik i Piotrek postanawiają we dwóch nagrać pierwszą taśmę demo w legendarnym studio Decybel, by tym samym łatwiej pozyskać nowych muzyków do dalszej współpracy. I tak w roku 1992 narodziła się ISCARIOTA.
Po rejestracji demo „Glodgad”, które oficjalnie wydała firma Asta do zespołu dochodzą Andrzej Miśta (voc), Marcin Poniedziałek (git.) i Jacek Szewczuwianec (bass). To był właściwy początek działalności grupy, a jej esencją była oficjalna płyta „Cosmic Paradox”, wydana przez Baron Records w 1994 roku. W tym czasie zespół gra z takimi grupami jak Kat, Pandemonium, Mordor, Overlord, Quo Vadis, Eternal Deformity, Christ Agony, Azazel i wieloma innymi, wpisując się na stałe w koloryt polskiego podziemia. Jednak po paru latach pojawiły się pewne rysy, zwykłe ludzkie codzienne sprawy i nadludzkie picie, które spowodowały odejście Marcina, Andrzeja, Jacka i Dominika. W zasadzie okres od 1997 do połowy roku 2004 był okresem trzymania ISCARIOTY pod kroplówką. Zespół grywa w różnych konfiguracjach personalnych m. in. z Vader, Frontside, Horrorscope, Never. W 2000 roku ISCARIOTA nagrała w dwuosobowym składzie Piotr Piecak oraz Łukasz Gac nieoficjalne demo „Z ruin marzenia”. Na krótko wrócił Dominik Durlik i Piotr Wawrzyniak, pomagał Piotr Brzychcy oraz Mariusz Prętkiewicz.
Dopiero we wrześniu 2004 roku Piotr Brzychcy poleca nam wokalistkę Grażynę Machura, z którą ISCARIOTA nagrywa płytę „Pół na pół” w składzie: Grażyna Machura (voc), Hubert Nowak (git.), Paweł Gocyła (git.), Piotr Wawrzyniak (bass), Piotr Piecak (drums).
W 2008 roku ISCARIOTA w składzie Grażyna Machura (voc), Piotr Wawrzyniak (bass), Piotr Piecak (drums, voc), Marek Woźniak (git, voc) i Hubert Nowak (git) wchodzi do Zed Studio, by pod czujnym okiem Tomka Zalewskiego zrealizować wreszcie materiał, który został napisany jeszcze w latach 90-tych przez Jacka Szewczuwiańca, Dominika Durlika i Piotra Piecaka (plus trzy nowe kawałki). Niestety sesja przeciąga się do 2010 roku w wyniku odejścia od zespołu Grażyny Machury. Partie wokalne dograł Marek, który zajął jej miejsce. Kiedy Tomek Zalewski pracuje nad mixami, od ISCARIOTY odchodzi Piotr „Junior” Wawrzyniak. Klimat między pozostałymi członkami kapeli znacznie się pogorszył w wyniku czego Piotr Piecak  zmuszony został do podziękowania Markowi i Hubertowi za współpracę. W czasie kompletowania nowego składu, Tomasz Zalewski kończy prace nad mixami utworów. Niestety Marek i Hubert mimo wcześniejszych ustaleń w pubie Carmen, kradną materiał ISCARIOTY zarejestrowany w Zed Studio i wydają go pod szyldem Formis.  
Do kapeli wraca gitarzysta Adam Budzyński, dochodzą także Piotr Zapart (bass),Tomasz Dudziński (drums) i co najważniejsze  po wielu latach nieobecności wraca współzałożyciel zespołu Dominik Durlik (git). Wokal przejmuje Piotr Piecak. ISCARIOTA decyduje się również na wzbogacenie swojego brzmienia o instrumenty klawiszowe i przyjmuje Justynę Szatny (synth). W październiku 2011 roku ISCARIOTA wchodzi do sosnowieckiego studia „Dwa Poziomy” Piotra Kowalskiego by zarejestrować trzy kawałki „Celtycki Chłód”, „Słoneczny Wiatr” i „Lilith”, które zostaną wydane jako EP pod tytułem „Lilith” w 2012r.
Pierwszy koncert w nowym składzie ISCARIOTA zagrała 10 grudnia 2011 w będzińskim klubie „Parapet Bum Bum”, wraz z Sepsis, Post Profession oraz Landscape Of Souls, gdzie została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez publikę.
Planowane koncerty, wydanie EP „Lilith” oraz tworzenie zupełnie nowego materiału świadczy tylko o jednym – ISCARIOTA wróciła w bardzo mocnym i dobrze zgranym składzie.

Album
cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading