KRAINA MRIJ

10
Twoja ocena: Nic Średnia: 10 (1 głos)
Informacje podstawowe
Gatunki muzyczne: 
Gatunki muzyczne: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Używane instrumenty: 
Województwo: 
Miejscowość: 
Olsztyn
Opis

Zespół Kraina Mrij rozpoczął swoją działalność artystyczną w 1999 roku. Pierwsze lata istnienia polegały na poszukiwaniu stylu oraz oryginalnego brzmienia, natomiast muzyka opierała się głównie na ukraińskim folku zabarwionym elementami SKA oraz rockowym brzmieniem gitar.

W 2003 roku, kiedy pierwotny skład został zasilony o sekcję dętą, muzycy rozpoczęli działalność na szerszą skalę. Rok 2004 był największym przełomem w historii Krainy Mrij. Muzycy wydali swój debiutancki album TWOJE USTA, na którym znalazły się autorskie kompozycje oraz własne aranżacje ukraińskiego folku. Płyta poprzez jej niepowtarzalny charakter zdobyła uznanie zarówno w środowisku polskim, jak i ukraińskim, co sprawiło, że Kraina stała się jednym z najpopularniejszych zespołów grających muzykę ukraińską w Polsce.

Przez 13 lat swojego istnienia zespół zagrał na wielu scenach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, zawsze spotykając się z ciepłym przyjęciem publiczności. W tym okresie muzyka Krainy przeszła wiele zmian. Rockowy charakter został wzbogacony o elektroniczne brzmienia, niemniej jednak w poszczególnych kompozycjach można usłyszeć wschodni charakter.

Obecnie muzycy koncertują pod nazwą Kraina. Ich wysiłki skoncentrowane są teraz na przygotowaniu materiału na drugą płytę, która z pewnością będzie wielką niespodzianką.

Skład zespołu:
Janusz Buśko – wokal, gitara elektryczna, gitara akustyczna
Andrzej Koryśko – gitara bas, wokal
Paweł Kadylak – syntezatory, akordeon, wokal
Mirosław Koryśko – perkusja

Kontakt
E-mail: 
andrzej@kraina.co
Telefon: 
504-256-127
Album
cokolwiek
X
Możesz się zalogować używając nazwy użytkownika lub adresu e-mail.
Pamiętaj ,że wielkość liter ma znaczenie.
Loading